De inhoud
- Videobeoordeling
- Technische specificaties
- Uiterlijk en uitrusting
- Software
bepaling
- camera
- Prestaties en benchmarks
- bevindingen
Populaire lijn Xiaomi Redmi Note-smartphonesIk heb dit jaar versie 12 bereikt! Vandaag nodigen we u uit om de modellen Redmi Note 12 en Redmi Note 12 Pro+ nader te bekijken. Op het eerste gezicht bieden beide smartphones prettige eigenschappen voor een redelijke prijs, maar waar zitten de nuances verborgen? We zullen het verder in de tekst ontdekken.
Videorecensie
Specificaties
![]() |
Specificaties | |
|---|---|---|
| Redmi-notitie 12 | Redmi Note 12 Pro+ | |
| netwerk | 2G, 3G, 4G, 5G | |
| Firmware | MIUI 14 gebaseerd op Android 12 | MIUI 14 gebaseerd op Android 13 |
| tonen | 6.7'', 2400 x 1080 pixels, AMOLED DotDisplay, 120 Hz, aanraking 240 Hz, 1200 nits (piek), DCI-P3 | 6.7″, 2400 x 1080 pixels, Flow AMOLED, 120 Hz, aanraking 240 Hz, 900 nits (piek), DCI-P3, Corning Gorilla Glass 5 |
| chipset | Leeuwenbek 685 (6nm) Adreno 610 |
MediaTek-dimensie 1080 (6nm) GPU: Mali-G68 |
| RAM | 4/6 GB LPDDR4X |
8 GB LPDDR4X |
| rom | 128 GB UFS 2.2 |
256 GB UFS 2.2 |
| Simkaart en geheugenkaart | 2× nanoSIM + geheugenkaart (tot 1 TB) | 2× nano simkaart |
| camera | Belangrijkste: Samsung JN1, 50 (→12.5) MP, f/1.8, 1/2.76″ Ultrabreed: OV08D, 8MP, f/2.2, FF, 120° Macro: 2MP |
Belangrijkste: Samsung S5KH1, 200 (→12.5) MP, f/1.65, 1/1.4″, OIS Ultrabreed: Samsung S5K4H7, 8MP, f/2.2, FF, 119° Macro: 2MP |
| selfie | 13 MP | OV16A, 16MP |
| batterij | 5000 mAh | |
| opladen | 33 W | 120 W |
| Draadloze interfaces | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, 2,4/5 GHz Bluetooth 5.0 GPS, GLONASS, Kompas, GALILEO IR-zender: |
Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, 2,4/5 GHz Bluetooth 5.2 GPS, GLONASS, BDS, GALILEO IR-zender: |
| NFC | Er is | |
| biometrie | Vingerafdrukscanner in de aan/uit-knop | |
| klinken | Mono 3,5 mm-aansluiting |
Stereo, hoge resolutie 3,5 mm-aansluiting |
| Water bescherming | IP53 | IP54 |
| Afmetingen en gewicht | 165,66 x 75,96 x 7,85 mm 183,5 gr |
162,9 x 76 x 8,98 mm 210,5 gr |
Uiterlijk en uitrusting
Het uitrustingspakket van de apparaten voldoet aan de gebruikelijke eisenChinese merken zorgen voor de veiligheid van het apparaat: beide dozen bevatten transparante siliconen hoezen en de displays zijn in eerste instantie bedekt met beschermfolie. Het belangrijkste verschil tussen de sets zit hem in de opladers: het oudere model heeft een laadvermogen van 120 W, het jongere modelis inhoud33 W.
Qua ergonomie is het moeilijk om er een duidelijke leider uit te pikken.Aan de ene kant kreeg de Redmi Note 12 Pro + afgeschuinde hoeken van de hoes, waardoor hij beter in de hand ligt. Daarentegen is het oudere model 30 gram zwaarder en veel sneller vervuild. Als je hoezen omdoet, is het verschil alleen voelbaar in gewicht.
Wat betreft interfaces en behuizingskenmerken moet u op de volgende punten letten:
- Beide modellen ondersteunen 2 nanoSIM-simkaarten.
- Alleen Redmi Note 12 heeft een geheugenkaartslot.
- Het oudere model is uitgerust met een stereopaar.
- Het geluid is prettig, maar laat het deksel trillen vanaf 50% volume en meer.
- Het jongere model is tevreden met merkbaar minder sonore mono.
- Aan de bovenkant bevinden zich 3,5 mm audio-aansluitingen.
- Beide modellen hebben een IR-zender om apparatuur aan te sturen.
- De vingerafdruksensoren zijn ingebouwd in de aan/uit-knoppen. Ze werken slim en nauwkeurig. Trillingsfeedback van Redmi Note 12 Pro + komt dichter bij het vlaggenschip.
Geeft – helder kenmerk van deze generatie RedmiOpmerking. Beide toestellen maken gebruik van AMOLED-matrices met een resolutie van 2400 bij 1800 pixels, ondersteuning voor een verversingssnelheid van 120 Hz en DCI-P3-kleurruimte. Er zijn kleine verschillen in de specificaties (DotDisplay vs Flow), maar bij een directe vergelijking merk je alleen een iets hogere maximale helderheid van de Redmi Note 12 Pro+.

Scherminstellingen
Software
Smartphones draaien op de eigen MIUI-shellversie 14, er zijn echter kleine verschillen. Het meest opvallende is naar mijn mening – Het oudere model heeft prestatieprofielen in de batterij-instellingen, evenals een eigen game-launcher. Beide kunnen de prestaties van het apparaat beïnvloeden. Het uiterlijk van de schaal is te zien in de onderstaande schermafbeeldingen.

MIUI 14
Camera's
Fotoblokken van apparaten hebben drie camera's –hoofd-, groothoek- en macrostopper voor kwantiteit. De kenmerken van de breedtes zijn vrijwel hetzelfde, macro telt niet mee, maar het is de moeite waard om de verschillen in de hoofdcamera’s eens nader te bekijken. Redmi Note 12 heeft een Samsung JN1-sensor met een resolutie van 50 megapixels, een diafragmagrootte van f/1.8 en een matrixgrootte van 1/2.76, terwijl de Redmi Note 12 Pro+ een Samsung S5KH1 heeft met een resolutie van 200 megapixels, f/ 1,65, 1/1,4″ en optische stabilisatie (!).
Een onderlinge vergelijking van de hoofdcamera's vestigde de aandacht op de volgende punten:
- Definitieve oplossing na binningpixels) is in beide gevallen 12,5 megapixels. Bij het fotograferen in standaardmodi heeft het oudere model een voordeel in detail, maar niet om te zeggen dat het significant is. Het verschil is veel meer merkbaar in de volledige resolutiemodus (voorbeelden hieronder).
- Het beeldmateriaal op de Redmi Note 12 Pro+ is iets warmer en heeft een iets groter dynamisch bereik.
- Beide camera's laten bevredigende resultaten zien in geschikte opnameomstandigheden.
- Redmi Note 12 maakt geen foto's in “Nacht” op een groothoekcamera.
- Beide smartphones laten lovenswaardige resultaten zien, voldoende voor alledaagse huishoudelijke opnamen.

Redmi Note 12: hoofd- en groothoekcamera's

Redmi Note 12: zoom

Redmi Note 12 Pro+: zoomen

Redmi Note 12 (eerste 3 frames) & 12 Pro+: standaard- en nachtmodus

Redmi Note 12 & 12 Pro+: camera's aan de voorkant
In termen van video-opname zijn de verschillen veel duidelijker.Het jongere model biedt 1080p@30fps-opnamen met schokkerige binnenverlichting en merkbare vervorming door elektronische stabilisatie. De oudere is in staat om te fotograferen in 1080p@60fps en 4K@30fps formaten met een veel aangenamer en vloeiender beeld (het is niet voor niets dat hier een optisch stabilisatiesysteem is geïnstalleerd). Toegegeven, je kunt tijdens het fotograferen niet schakelen tussen camera's.
Originele foto's en video's
Prestaties en tests
Smartphones hebben voldoende prestatiesvoor het weergeven van de interface op vloeiende 120 Hz, maar de verschillen in vermogen zijn aanzienlijk. De instapchipset is voldoende voor eenvoudige casual games en veel competitieve projecten bij gematigde grafische instellingen en zonder pretenties op hoge framesnelheden. De oudere laat veel meer zelfverzekerde resultaten zien, zowel in synthetische tests als in de praktijk. Hoewel, laten we hulde brengen aan de aanraaklaag, wordt zowel daar als daar een behendige respons bij 240 Hz ondersteund.
- Redmi Note 12, Tacticool: lage grafische instellingen – 38-45 fps, ultra grafische instellingen – 38-45 fps.
- Redmi Note 12 Pro+, Tacticool: lage grafische instellingen – 90-110 fps, ultra grafische instellingen – 70-90 fps.
- Redmi Note 12, Genshin Impact: minimale grafische instellingen – 35-45 fps, ultra grafische instellingen – ongeveer 20 fps.
- Redmi Note 12 Pro+, Genshin Impact: minimale grafische instellingen – 29-45 fps, ultra grafische instellingen – 39-50 fps. Verwarming tot 43 graden.

CPU-throttling-test*
* Screenshot volgorde:
- Redmi Note 12 Redmi Note 12 Pro+: standaardmodus
- Redmi Note 12 Pro+: prestaties (batterij)
- Redmi Note 12 Pro +: prestaties (batterij) + game launcher
</ I>

3DMark grafische stresstest (kan niet worden uitgevoerd op Redmi Note 12)
Ruime 5000 mAh-batterijen zijn verantwoordelijk voor de autonomie van de apparaten. De ontlaadsnelheid is afhankelijk van het gebruiksscenario, maar u kunt zich concentreren op de volgende cijfers:
- 60 minuten YouTube (WiFi, 50% helderheid): 8% lading in beide gevallen.
- 30 minuten Genshin Impact (WiFi, 50% helderheid, lage grafische instellingen):
- Redmi-opmerking 12: 8%
- Redmi Note 12 Pro+: 10%
De laadsnelheid verschilt bijna twee keer:
- Redmi Opmerking 12: 5 – 8%, 15 – 27%, 30 – 50%, 45 – 74%, 60 – 96%, 67 minuten – 100%.
- Redmi Note 12 Pro+: 5 – 13%, 15 – 56%%, 30 minuten – 100%.
Conclusies
Smartphones Xiaomi Redmi Note 12 en Redmi Note 12Pro+ liet een goede indruk achter. Beide apparaten verrukken met uitstekende beeldschermen, rijke bundels, snelladers, solide autonomie, de aanwezigheid van een populaire 3,5 mm audio-aansluiting en goede fotomogelijkheden. Het jongere model kan worden aanbevolen voor een breed scala aan gebruikers, terwijl het oudere model geschikt is voor degenen die iets hogere eisen stellen aan video-opname en prestaties.
Nieuwe Redmi-notitie
en geschenken in MTS
© Dmitri Pivnev.
